Didgeridoo, výroba, prodej, výuka, koncerty.
Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU

Naposledy prohlížené

Nejoblíbenější

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS - výroba, prodej, výuka, koncerty.

Výuka - Didgeridoo

Mgr. ZDENĚK VILÍMEK
speciální pedagog, lektor a hudebník (didgeridoo, kytara, bubny, zpěv), pořadatel vzdělávacích, kulturních a benefičních akcí (Didgeridoo v jeskyni a Cave Beat 2011-2017), od roku 1999 nadšenec a hráč na didgeridoo, od roku 2005 lektor individuální a skupinové výuky hry na didgeridoo, autor metodických podkladů a tréninkového CD 1+2 Výuka hry na didgeridoo

   

TERMÍNY VÍKENDOVÝCH WORKSHOPŮ HRY NA DIDGERIDOO: 

Vřesovice u Kyjova - Chřibské lesy na Jižní Moravě

Termíny na rok 2024
Chcete se naučit základy hry na didgeridoo?
5. - 7. dubna 2024 - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče.
Zvládáte cirkulační dýchání, základní modulace, rytmiku a chcete rozvinout své hráčské dovednosti?
4. - 6. října 2024 - didgeridoo workshop pro pokročilé hráče.
Zájemci - můžete se hlásit i na obsazený workshop. Stává se, že někdo z důvodu nemoci nebo rodinných důvodů odpadne, takže je šance se zůčastnit. 

DÁRKOVÝ POUKAZ (vánoce, narozeniny, dárek pro radost i rozvoj) vám bude zaslán na požádání mailem.

Individuální, párová a skupinová výuka v krásném přírodním prostředí. Každý účastník obdrží připravené metodické materiály s praktickým cvičením v písemné podobě. Celý workshop je nahráván na audio záznam. Po skončení obdrží každý účastník individuální, párové i skupinové nahrávky v MP3, se kterými může dále pracovat v rámci další vlastní výuky a cvičení.

Úroveň 1 - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče
Prakticky zaměřený workshop podpořený autorskou metodikou zaměřený na vybudování pevných technických základů, na tělesné prožívání tedy a teď, princip bráničního dýchání a přetlakových komor, modulační techniky, základy hudební praxe, integrací dílčích dovedností a podpořený lektorskou i skupinovou reflexí.

Úroveň 2 - pro pokročilé hráče
Naučíme se sudé i liché rytmické figury a vyzkoušíme hudební styly - tradiční (rock, blues, samba apod.) i moderní (break beat, jungle, drum´n´bass apod.). Ukážeme si, jak si vytvořit skladbu sám nebo s kapelou (propojení didgeridoo s looperem, kytarou, bubny a basou). Vedle komponování skladeb budeme také improvizovat. Každý účastník obdrží vedle metodických materiálů také 2 výukové a tréninkové CD hry na didgeridoo.

BONUS jako součást workshopu !!!
Každý účastník obdrží vedle metodických materiálů také 2 výukové a tréninkové CD hry na didgeridoo (Vilímek, 2009, 2011; podrobný popis viz níže).
Součástí workshopu je sobotní ranní jóga se zkušenou lektorkou Danou Slezáčkovou a večer na téma Putování čajového prince (Videa ZDE), ochutnávka kvalitních čajů z dálav, poezie a zenových příběhů v podání Lukáše Víděňského a večerní mini koncert lektora Zdeňka Vilímka - autorská tvorba (kytara, didgeridoo, zpěv, bubny).

 

    

 

Workshop probíhá v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova, uprostřed malebné přírody Chřibských lesů (Jihovýchodní Morava - 10km od Kyjova, 25 km od Uherského Hradiště). Ubytování ve zrekonstruovaných chatkách, hraní ve vizuálně i akusticky malebné mongolské jurtě a okolní přírodě - poutní a silová místa Chřibských lesů.
Více informací o místě konání ZDE (web) nebo na Facebook
 
  

Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek (aktivní hráč na didgeridoo, pedagog, lektor výuky hry na didgeridoo od r. 2005).
Podrobnější informace na telefonu +420 776 862 608.
Kapacita: max. 6 účastníků
Cena za lektorné: 2.600 Kč - pátek (odpoledne, večer), sobota (celý den), neděle (dopoledne, po obědě odjezd). Zálohu 1.000 Kč nutné uhradit nejpozději tři týdny před akcí (platební údaje Vám budou zaslány na email). Týden před akci Vám dorazí informační email s podrobnými informacemi - mapa, co s sebou, parkování apod.. 
 
Cena za ubytování a pronájem jurty: 1500 Kč/os. (v topné sezóně příplatek za vytápění chatek dle tarifu)
Cena za stravu: 1000 Kč/os.
Jóga a ochutnávka kvalitních čajů z různých koutů světa: dobrovolný příspěvek.  
 
Kdo nezaplatí zálohu v termínu, bude jeho přihláška zneplatněna a postoupena dalším zájemcům. Bohužel se v minulosti opakovaně stávalo, že někteří jedinci nechávali platbu na poslední chvíli, vymlouvali se nebo nereagovali na opakované připomenutí a rozhodovali se dle aktuální situace. Tím blokovali místo dalším zájemcům. Děkuji za vstřícnost a pochopení. 

Z čeho se skládá cena workshopu?
-
Ubytování, pronájem jurty a jídlo pátek - neděle (domácí moravská i orientální kuchyně, vegetariánská, masové jídlo možno až v neděli na oběd), velmi přívětivý personál. Vegani prosím uveďte do příhlášky - viz poznámka, pořešíme individuálně, nelze vařit v tak malé skupině zvlášť všem gastro skupinám. 
- Pronájem JURTY na celý víkend a rezervace na parkování přímo v Les Parku.  
- Lektorné (Zdeněk Vilímek - didgeridoo, Dana Slezáčková - jóga, Lukáš Vídeňský - čajování)
- Příprava a tisk metodických podkladů a nácvikových pomůcek, naladěné plastové tréninkové didgeridoo s náustkem ze včelího vosku.
- Audio nahrávky z workshopu a postprodukce. 
- Fotky a tréninková videa z workshopu.
- Ochutnávka kvalitních čajů z různých koutů světa a zdravé občerstvení.

Harmonogram workshopu:
Pátek: sraz nejpozději v 17.00, ubytování, organizace, večeře, skupinová výuka do 21 hod., večerní program dle chuti.
Sobota: 7.30 raníček - ranní jóga s Danou Slezáčkovou zaměřená na psychosomatické uvolnění a uvědomění, 8.30 snídaně, 9.15 - 18.15 individuální, párová a skupinová výuka (mezitím oběd, přestávky) - jurta, okolní lesy a poutní místa, Gorazdova studánka, Hradisko Sv. Klimenta (www.klimentek.cz), 18.30 večeře, 19.30 Večer v jurtě - Putování s čajovým princem Lukášem Vídeňským (https://www.youtube.com/user/TOkLungu), ochutnávka poctivých čajů z orientálních dálav, poezie a zenové příběhy, autorský koncert lektora Zdeňka Vilímka - Poutníkova křídla - didgeridoo, kytara, zpěv, bubny, koncovka. Poté volná zábava, jam, sdílení.
Neděle: 9.00 - 12.30 upevňování a integrace získaných dovedností, párové tématické kompozice na didgeridoo, závěrečné vystoupení účastníků workshopu, pak oběd, balení, loučení, odjezd.

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím níže zobrazeného formuláře.

Vámi zvolený termín prosím vyplňte do příhlášky níže !!!
V případě, že se jedná o dárkový poukaz, do přihlášky uveďte svůj email (ať Vám přijde potvrzení na Vaši emailovou adresu) a do poznámky uveďte jméno a příjmení obdarovaného, jeho emailovou adresu a telefon. Děkuji.

Závazná přihláška

Vaše jméno a příjmení*
Ulice a č.p.*
Město*
PSČ 
Stát*
Mobil*
E-mail*
Termín 
Poznámka, vzkaz 

Nečitelné? Vyměnit text.

Opište text z obrázku


Zpětné vazby účastníků po víkendovém workshopu

Srdečně Tě zdravím, Zdendo!
Silné zážitky a emoce ze zářiového víkendového workshopu si již sedly, rozdýchal jsem frustrace z obtíží mého didgeridoo vzdělávání, resp. těžkostí z pokusů o změnu mých hluboce zakořeněných stereotypů :-), a v paměti zůstává jen spousta pozitivních dojmů. Ještě jednou bych velmi rád poděkoval za Tvůj přístup, pedagogické a didaktické mistrovsví, citlivé individuální vnímání každého z nás a nepřetržité udržování dobré nálady. Jsi skvělý muzikant, výborný společník a (bez pořadí důležitosti) vynikající pedagog. Setkání s Tebou a způsob vedení semináře ve mně zanechalo hlubokou stopu a když na mě lezou obvyklé stařecké deprese, lékem je přehrávání "filmu" z události v přírodě Chřibů a Les parku. Mám z čeho čerpat, inspirace ze semináře i metodika z Tvých autorských CD je pro mne neohraničitelným zdrojem poznání. Bylo to velmi milé a doufám, že se opět někde potkáme. Přeji Ti hodně sil v překonávání nástrah každodenního života, radost z dětí, pohodu v rodině a také elán a výdrž v Tvé jedinečné činnosti s renezančním záběrem při šíření umění života, optimismu a permanentní radosti.
Pavel

Ahoj dujci,
diky vam vsem za fantasticky vikend, bylo to opravdu osvezujici a moc fajne. Predevsim dekuju Zdenkovi za skvele vedeni dilny a velmi uzitecne rady nejen ohledne hry, ale hlavne dychani, protoze spravne dychat je proste zaklad. Doufam, ze se potkame v nektere z jeskyni Moravskeho krasu a treba si i spolu zadujem na ridu. Pekne dny a jasne noci.
Tomas

Dobrý den Zdeňku.
Moc děkujeme za fotky a výdejka. I pro mě bylo super vidět, jak jste si to užili.
Syn Patrik byl nadšený a těší se na příště. Na tento týden měl do Hv mít nějakou hudební aktualitu. Tak dělal v powerpointu prezentaci na téma didgeridoo v jurtě :-). Bojím se, abyste na příštím workshopu neměl bandu třináctiletých výrostků :-)))
Patrik o víkendu pod vašim vedením poprvé zjistil, že existuje nějaký vnitřní svět, se kterým se dá pracovat. Muselo to pro něj být velice náročné, protože v sobotu ještě nedolehl na polštář a už spal. Ale jsem ráda, že toto objevování bylo pod vaším vedením, neboť přestože to musel pro něj být záhul, neztratil vnitřní motivaci, zajímá se o meditace, hledá na youtube  a troubí dál:-)))).
Přeji Vám, abyste brzy našel ztracené síly a obnovil energii a těším se na vaše další akce.
Petra

Ahoj Zdendo,
ještě jednou jsem chtěla poděkovat za tvou lektorskou trpělivost a předání tvých znalostí. Moc mi to dalo a snažím se cvičit, hrát co to dá :) 
Děkuji, Bára

Zdravím všechny trubadúry!
Vzpomínám na ten boží víkend s vámi. Jsem moc rád, že jsem vás poznal. Myslím, že jsme byli prima partička. Ještě v neděli večer, když jsem se vrátil domů, moje první kroky mířily směr Hornbach pro plastovou didgu. Musím říct, že mě to chytlo a poohlížím se po dřevěném kamarádovi, i když jsem si slíbil, že dokud se nenaučím cirkulár, tak budu furt cvičit s plastovou. V práci cvičím brániční dýchání a samozřejmě se snažím přijít na kloub onomu cirkulačnímu dechu. Doma pořád troubím a jsem zvědav, kdy na mě vlítnou sousedi za rušení nočního klidu :) Chvilkama mám pocit, že už na to pomalu přicházím, ale je to hodně kostrbaté a jde to hodně pomalu :) Přeji vám krásné, šťastné, jarní dny a hodně trpělivosti při cvičení na ten náš krááásný nástroj! Zdaaar!!!
Jiří

Ahoj Zdendo,
z didgeridoo workshopu mam nadherny pocit. Rad bych, kdyz to pujde, prijel jeste na jedno setkani/kurz. Zkousim cyklicky dech a mam pocit, ze nejlepe mi jde, kdyz brucim malo - tj. je potreba malo vzduchu na hrani. A hlavni vec, co jsem si uvedomil je, ze prestanu tlacit na sloupec vzduchu, kdyz skoncim s nadechem. Mam zesynchronizovano "koncim s nadechem, koncim s vyfukovanim vzduchu do didgeridoo". Diky za vsechno.
Pekny den vsem.
JanZájemci o individuální, párovou nebo skupinovou výuku hry na didgeridoo se můžou přihlásit telefonicky: +420 776 862 608 nebo emailem: z.vilimek[zavináč]czechdidgeridoo.com. Sledujte také průběžně novinky v úvodu, kde budou vždy s předstihem vyvěšeny informace o pořádaných akcích a tréninkových workshopech.  

Tréninkové CD – VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO I. pro začínající a mírně pokročilé (Vilímek, 2009)
Cena: 250 Kč. Objednat ZDE.


UKÁZKA MP3 - přechody mezi jednotlivými stupni nátisku.
Někdo učený pravil, že vývoj bez učení je nemyslitelný. To platí i pro hráče na dechový hudební nástroj didgeridoo. Po deseti letech experimentálního, tréninkového i koncertního hraní jsem se rozhodl věnovat větší pozornost výuce hry na didgeridoo, neboť stále přibývá zájemců o výuku, kteří si v různé míře neví rady s technickou stránkou hry. Chci proto nabídnout řešení v podobě jakéhosi „návodu na použití didgeridoo“. Na základě zkušenosti s individuální a skupinovou výukou hry na didgeridoo, jsem se vydal cestou tréninkových audio nahrávek, které jsou podle mého názoru výrazově přesnější, než textová podoba. V roce 2006 vyšlo pro účastníky didgeridoo workshopů 1. pilotní CD, které rekapitulovalo probrané techniky a mělo být pomocníkem při navazujícím cvičení. Během dalších tří let postupně vznikala ucelenější metodická kostra, kterou modelovala má rozvíjející se hráčská zkušenost a specifické potřeby mých žáků.  Na jaře 2009 se zrodila finální verze tréninkového CD – Výuka hry na didgeridoo I. pro začínající a mírně pokročilé hráče. Jeho obsah však mohou využít i pokročilejší hráči, kteří si chtějí zopakovat či prohloubit základní technické dovednosti. Považuji za velmi důležité umět položit pevné a správné technické základy hry na didgeridoo a nich teprve stavět další hudební vývoj.  CD – Výuka hry na didgeridoo I. je metodicky sestaveno tak, aby jej mohl využít jak samouk, tak žák v rámci individuální nebo skupinové formy tréninku. Techniky na sebe logicky navazují, Komenského zásada od jednoduchého ke složitějšímu je samozřejmě dodržována, stejně jako audio názornost, která poskytuje hráči opěrný vzor pro dané cvičení. Intenzitu práce si může každý zvolit podle svého nastavení, motivace a potřeb. Doporučuji pravidelnost cvičení, aby se projevil výsledek a v neposlední řadě zapojení tvořivých schopností, které mohou zpestřit a rozvinout vlastní styl učení. Techniky na CD jsou výsledkem především mých zkušeností s výukou hráčů od 15 do 50 let, nejsou kopií tuzemských či zahraničních instruktáží a je zde otevřen prostor pro další hledání a variování technik dle individuálních potřeb. Určitě existuje mnoho cest vedoucích k osvojení si hry na didgeridoo. Já nabízím jednu z nich, která Vám snad pomůže zvládnout základní techniku, na níž vystavíte svůj jedinečný didgeridoo styl.         
Ať Vám to troubí hezky od plic i srdce...
Zdeněk Vilímek, léto páně 2009

Tréninkové CD – VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO II. - interaktivní tréninkové podklady pro pokročilé a koncertní hráče (Vilímek a kol., 2011)

Cena: 250 Kč. Při koupi CD I + II. je cena 400 Kč. Objednat ZDE.

UKÁZKA MP3 - ukázky rytmických a tématických podkladů.

Představuji Vám unikátní audio formu výuky hry (nejen) na didgeridoo, která vyšla v roce 2011 formou druhého tréninkového CD s názvem Výuka hry na didgeridoo II. – interaktivní tréninkové podklady pro pokročilé a koncertní hráče. První díl tréninkového CD měl položit správné technické základy a motivovat začínající hráče k tréninkové aktivitě. Druhý díl je věnován všem didgeridoo hráčům, kteří už nějaký ten pátek hrají, průběžně cvičí, pilují techniku i estetiku hry, nechávají se inspirovat jinými hráči a kapelami nebo již skládají vlastní skladby a koncertují. Obsah CD II. je metodicky rozdělen na tři hlavní části, které tvoří interaktivní tréninkové podklady – rytmické, stylové a kompoziční. Hráči je tak nabídnut široký prostor pro tvůrčí trénink, hravé komponování, improvizaci i zábavu.

Část A – rytmické smyčky. 18 rytmických podkladů v různých taktech a tempech, které si může hráč pustit do smyčky (dokola hrající rytmus) a při tom hrát na didgeridoo. Tato část nabízí vedle rytmického tréninku, také prostor pro vlastní pojetí didge-rytmu, rytmickou kompozici a improvizaci.

Část B – stylové smyčky. 20 stylových podkladů, které jsou rozděleny na dvě části. První polovinu podkladů tvoří ukázky klasických hudebních stylů (rock, blues, jazz, samba apod.), které jsou vyjádřeny rytmickými figurami na bicí soupravu, djembe a wavedrum. Druhá část stylových podkladů je ucelenější (rytmus + melodie + harmonie) a tvoří ji průřez moderními styly elektronické hudby (break beat, drum´n´bass, house, jungle apod.). V seznamu je uvedeno základní ladění. V části B může hráč trénovat napříč rozmanitými hudebními styly, pustit si je do logické smyčky a rozvíjet nejen rytmické cítění, vnímání charakteristických prvků pro daný styl, ale i vlastní výraz v rámci kompozice a improvizace.

Část C – tématické skladby. 12 tématických skladeb, které slouží hráči jako kompoziční podklad pro vlastní uchopení dané skladby. Některé skladby jsou v určitém ladění (uvedeno v seznamu skladeb), jiné vyjadřují určitou náladu, atmosféru či hudební situaci, na kterou může hráč navázat dle chuti a individuální hudební zkušenosti. V této části je hráči nabídnut prostor pro vnímaní skladby jako celku a zábavnou improvizaci.

Didgeridoo a ladění: Některé stylové podklady a tématické skladby v určitém ladění lze doprovodit buď stejně laděným didgeridoo nebo posunutým o určitý interval. Je možno si levně vyrobit papírové nebo plastové didgeridoo v určitém ladění nebo nejlépe použít laditelné teleskopické („slide“) didgeridoo, které navíc nabízí možnosti tónové modulace během hry.

Na vzniku tréninkového CD2 se podíleli:

Zdeněk Vilímek – hudebník (didgeridoo, kytara, djembe, zpěv), pedagog a lektor. Od roku 2006 se věnuje výuce na dechový hudební nástroj didgeridoo. Autor metodiky tréninkového CD – Výuka hry na didgeridoo I.+II..
Jan Doležal – profesionální hudebník a experimentující rytmotvůrce (bicí, perkuse, africké djembe a wavedrum). Studiový hráč pusobící v kapelách Medicimbal, Sanitka, Hradišťan. Více na www.medicimbal.cz, www.sanitka.com.
Martin Peřina – hudebník (klarinet, saxofon, elektronika) s klasickým vzděláním a pedagog, zástupce ředitele ZUŠ Žerotín v Olomouci. Věnuje se skládání scénické hudby pro činohru, člen hudební skupiny Bunny Klub, organizuje worhshopy, festivaly. Více na: www.martinperina.cz, www.zus-zerotin.cz.
Martin Zajíček – hudebník (klasická trubka, elektronika) s klasickým vzděláním a producent. Věnuje se elektronické hudbě, funku, jazzu, soulu. Působí v kapelách: Lukáš Mareček & One Night Stand, Big band Žerotín, producent a frontman kapely Bunny klub. Více na: bandzone.cz/bunnyklub
Dušan Souček – zvuk a mastering CD. Náhraváno ve Studiu Indies v Brně, podzim 2011.
Více na: www.studioindies.cz
Vítězslav Lyach – návrh a grafické zpracování CD bookletu
Ondřej Rosa – foto na booklet:, vzniklo na Malé Fatře (SK) během OUTDOOR PARTY 2009.

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS
Designed by © 2024 OlomouckéWeby.cz  


Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.