Didgeridoo, výroba, prodej, výuka, koncerty.
Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU

Naposledy prohlížené

Nejoblíbenější

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS - výroba, prodej, výuka, koncerty.

O nás - Ostatní

V sekci OSTATNÍ si můžete vybrat z nabídky různorodého zboží - netradiční hudební nástroje (štěrbinový buben, metalofon, štěrchadla, tampura, ústní harfa apod.), dřevěné sochy (Shiva, Buddha, drak), obrazy (motivy z Asie) apod.

  

Příjemný podívanou a výběr přeje

Marian Vajčner   


O ústní harfě
Ústní harfa (hudební luk), je nejstarší strunný hudební nástroj. Od Jihoamerických Indiánů převzali myšlenku hry na luk první osadníci amerického kontinentu. Tyto nástroje se vyskytovaly i v subsaharské Africe. U původních nástrojů je na obou koncích pružného lučiště různými způsoby fixována struna (nejčastěji z rostlinného materiálu), která je rozechvívána rychlými údery dřevěné hůlky, výjimečně i třením. Jako rezonátor slouží ústní dutina. Lučiště prochází mezi rty, struna se jich nedotýká. Změnou velikosti a tvaru ústní dutiny mohou být zesilovány vybrané alikvotní tóny. Ústí harfa bývá používána obvykle sólově (iniciační obřady...), nebo k doprovodu zpěvu.
U mnou vyrobených ústních harf používám ladící mechaniku kvůli snadnému doladění a případné výměně struny. Harfy vyrábím převážně z jasanového (je vhodné pro svou velkou pružnost a pevnost) či třešňového dřeva. Struny používám od těch nejtenčích až po tlusté basové ( dle potřeby se dají jednoduše vyměnit). Vyrábím jak klasické jednostrunné, tak i dvou a více strunné.

Zajímavé odkazy o hře na ústní harfu zde.Zakázková výroba tohoto netradičního hudebního nástroje a další informace

Tomáš Dufek
CZECH DIDGERIDOO & DRUMS
Designed by © 2024 OlomouckéWeby.cz  


Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.