Didgeridoo, výroba, prodej, výuka, koncerty.
Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU

Naposledy prohlížené

Nejoblíbenější

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS - výroba, prodej, výuka, koncerty.

Výuka - Didgeridoo

Mgr. ZDENĚK VILÍMEK
speciální pedagog, lektor a hudebník (kytara, didgeridoo, bubny, koncovka, zpěv), pořadatel vzdělávacích, kulturních a benefičních akcí, od roku 1999 nadšenec a hráč na didgeridoo, od roku 2005 lektor individuální a skupinové výuky hry na didgeridoo, autor metodických podkladů a tréninkového CD 1+2 Výuka hry na didgeridoo

   

TERMÍNY VÍKENDOVÝCH WORKSHOPŮ HRY NA DIDGERIDOO: 

Vřesovice u Kyjova - Chřibské lesy na Jižní Moravě

Termín na podzim 2020
2. - 4. října - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče - OBSAZENO (8 účastníků). Další termín jaro 2020. 
Zájemci - můžete se hlásit i na obsazený workshop. Stává se, že někdo z důvodu nemoci nebo rodinných důvodů odpadne, takže je šance se zůčastnit. 

Termín na jaro 2021
9. - 11. dubna - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče - VOLNO. Další termín podzim 2021. 
 

DÁRKOVÝ POUKAZ (vánoce, narozeniny, dárek pro radost i rozvoj) vám bude zaslán na požádání mailem.

Individuální, párová a skupinová výuka v krásném přírodním prostředí. Každý účastník obdrží připravené metodické materiály s praktickým cvičením v písemné podobě. Celý workshop je nahráván na audio záznam. Po skončení obdrží každý účastník individuální, párové i skupinové nahrávky v MP3, se kterými může dále pracovat v rámci další vlastní výuky a cvičení.

Úroveň 1 - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče

Prakticky zaměřený workshop podpořený autorskou metodikou zaměřený na vybudování pevných technických základů, na tělesné prožívání tedy a teď, princip bráničního dýchání a přetlakových komor, modulační techniky, základy hudební praxe, integrací dílčích dovedností a podpořený lektorskou i skupinovou reflexí.

Úroveň 2 - pro pokročilé hráče
Navazují workshop pro ty, kteří zvládají princip bráničního a cirkulačního dýchání, základní modulační techniky a chtějí se posunout dál. Obsahem workshopu jsou: rytmické figury (nabídka 18ti různých rytmických podkladů), barva tónu (alikvotní spektra), rytmické modulace v rámci vlastní kompozice a improvizace, didgeridoo a různé hudební styly - tradiční (rock, blues, jazz, samba,...) i moderní (break beat, jungle, drum´n´bass,...) - nabídka 20ti stylů, základy hudební kompozice aneb jak si vytvořit skladbu sám nebo s kapelou (propojení didgeridoo např. s kytarou, bubny, fujarou, koncovkou, tibetskou mísou apod.). Cílem je nabídnout širší prostor pro tvůrčí trénink, hravé komponování, improvizaci i větší didgeridoo zábavu.

BONUS jako součást workshopu !!!
Každý účastník obdrží vedle metodických materiálů také 2 výukové a tréninkové CD hry na didgeridoo (Vilímek, 2009, 2011; podrobný popis viz níže).
Součástí workshopu je sobotní Ranní jóga s Danou Slezáčkovou, sobotní večer na téma Putování čajového prince  (Videa ZDE), ochutnávka kvalitních čajů z dálav, poezie a zenových příběhů v podání Lukáše Víděňského a večerní koncert lektora Zdeňka Vilímka - autorská tvorba (kytara, didgeridoo, zpěv, bubny).

 

    

 

Workshop probíhá v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova, uprostřed malebné přírody Chřibských lesů (Jihovýchodní Morava - 10km od Kyjova, 25 km od Uherského Hradiště). Ubytování ve zrekonstruovaných chatkách, hraní ve vizuálně i akusticky malebné mongolské jurtě a okolní přírodě - poutní a silová místa Chřibských lesů.
Více informací o místě konání ZDE (web) nebo na Facebook
 
  

Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek (aktivní hráč na didgeridoo, pedagog, lektor výuky hry na didgeridoo od r. 2005).
Podrobnější informace na telefonu +420 776 862 608.
Kapacita: max. 8 účastníků, min. 6.
Cena na 2020: 3.200 Kč - pátek (odpoledne, večer), sobota (celý den), neděle (dopoledne, po obědě odjezd). Zálohu 1.600 Kč (50% z ceny workshopu) nutné uhradit nejpozději měsíc před akcí (platební údaje Vám budou zaslány na email). Týden před akci Vám dorazí informační email s podrobnými informacemi - mapa, co s sebou, parkování apod.. 
Kdo nezaplatí zálohu v termínu, bude jeho přihláška zneplatněna a postoupena dalším zájemcům. Bohužel se v minulosti opakovaně stávalo, že někteří méně sociálně zdatní jedinci nechávali platbu na poslední chvíli, vymlouvali se nebo nereagovali na opakované připomenutí a rozhodovali se dle aktuální situace. Tím blokovali místo dalším zájemcům. Děkuji za vstřícnost a pochopení. 

Z čeho se skládá cena workshopu?
-
Ubytování, pronájem jurty a jídlo pátek - neděle (domácí moravská i orientální kuchyně, vegetariánská, masové jídlo možno až v neděli na oběd), velmi přívětivý personál. Vegani prosím uveďte do příhlášky - viz poznámka, pořešíme individuálně, nelze vařit v tak malé skupině zvlášť všem gastro skupinám. 
- Pronájem JURTY na celý víkend a rezervace na parkování přímo v Les Parku.  
- Lektorné (Zdeněk Vilímek - didgeridoo, Dana Slezáčková - jóga, Lukáš Vídeňský - čajování)
- Příprava a tisk metodických podkladů a nácvikových pomůcek, naladěné plastové tréninkové didgeridoo s náustkem ze včelího vosku.
- Audio nahrávky z workshopu a postprodukce. 
- Fotky a tréninková videa z workshopu.
- Ochutnávka kvalitních čajů z různých koutů světa a zdravé občerstvení.

Harmonogram workshopu:
Pátek: sraz nejpozději v 17.00, ubytování, organizace, večeře, skupinová výuka do 21 hod., večerní seznamovačka u čaje, piva nebo vína v Les Baru.
Sobota: 7.30 Ranní Jóga s Danou Slezáčkovou zaměřená na psychosomatické uvolnění a uvědomění, 8.30 snídaně, 9.15 - 18.15 individuální, párová a skupinová výuka (mezitím oběd, přestávky) - jurta, okolní lesy a silová místa, Gorazdova studánka, Hradisko Sv. Klimenta (www.klimentek.cz), 18.30 večeře, 19.30 Večer v jurtě - Putování s čajovým princem Lukášem Vídeňským (https://www.youtube.com/user/TOkLungu), ochutnávka poctivých čajů z orientálních dálav, poezie a zenové příběhy, autorský koncert lektora Zdeňka Vilímka - Poutníkova křídla - didgeridoo, kytara, zpěv, bubny, koncovka. Poté volná zábava, jam, sdílení.
Neděle: 9.00 - 12.30 upevňování a integrace získaných dovedností, párové tématické kompozice na didgeridoo, závěrečné vystoupení účastníků workshopu, pak oběd, balení, loučení, odjezd.

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím níže zobrazeného formuláře.

Vámi zvolený termín prosím vyplňte do příhlášky níže !!!
V případě, že se jedná o dárkový poukaz, do přihlášky uveďte svůj email (ať Vám přijde potvrzení na Vaši emailovou adresu) a do poznámky uveďte jméno a příjmení obdarovaného, jeho emailovou adresu a telefon. Děkuji.

Závazná přihláška

Vaše jméno a příjmení*
Ulice a č.p.*
Město*
PSČ 
Stát*
Mobil*
E-mail*
Termín 
Poznámka, vzkaz 

Nečitelné? Vyměnit text.

Opište text z obrázku


Zpětné vazby účastníků po víkendovém workshopu

Srdečně Tě zdravím, Zdendo!
Silné zážitky a emoce ze zářiového víkendového workshopu si již sedly, rozdýchal jsem frustrace z obtíží mého didgeridoo vzdělávání, resp. těžkostí z pokusů o změnu mých hluboce zakořeněných stereotypů :-), a v paměti zůstává jen spousta pozitivních dojmů. Ještě jednou bych velmi rád poděkoval za Tvůj přístup, pedagogické a didaktické mistrovsví, citlivé individuální vnímání každého z nás a nepřetržité udržování dobré nálady. Jsi skvělý muzikant, výborný společník a (bez pořadí důležitosti) vynikající pedagog. Setkání s Tebou a způsob vedení semináře ve mně zanechalo hlubokou stopu a když na mě lezou obvyklé stařecké deprese, lékem je přehrávání "filmu" z události v přírodě Chřibů a Les parku. Mám z čeho čerpat, inspirace ze semináře i metodika z Tvých autorských CD je pro mne neohraničitelným zdrojem poznání. Bylo to velmi milé a doufám, že se opět někde potkáme. Přeji Ti hodně sil v překonávání nástrah každodenního života, radost z dětí, pohodu v rodině a také elán a výdrž v Tvé jedinečné činnosti s renezančním záběrem při šíření umění života, optimismu a permanentní radosti.
Pavel

Ahoj dujci,
diky vam vsem za fantasticky vikend, bylo to opravdu osvezujici a moc fajne. Predevsim dekuju Zdenkovi za skvele vedeni dilny a velmi uzitecne rady nejen ohledne hry, ale hlavne dychani, protoze spravne dychat je proste zaklad. Doufam, ze se potkame v nektere z jeskyni Moravskeho krasu a treba si i spolu zadujem na ridu. Pekne dny a jasne noci.
Tomas

Dobrý den Zdeňku.
Moc děkujeme za fotky a výdejka. I pro mě bylo super vidět, jak jste si to užili.
Syn Patrik byl nadšený a těší se na příště. Na tento týden měl do Hv mít nějakou hudební aktualitu. Tak dělal v powerpointu prezentaci na téma didgeridoo v jurtě :-). Bojím se, abyste na příštím workshopu neměl bandu třináctiletých výrostků :-)))
Patrik o víkendu pod vašim vedením poprvé zjistil, že existuje nějaký vnitřní svět, se kterým se dá pracovat. Muselo to pro něj být velice náročné, protože v sobotu ještě nedolehl na polštář a už spal. Ale jsem ráda, že toto objevování bylo pod vaším vedením, neboť přestože to musel pro něj být záhul, neztratil vnitřní motivaci, zajímá se o meditace, hledá na youtube  a troubí dál:-)))).
Přeji Vám, abyste brzy našel ztracené síly a obnovil energii a těším se na vaše další akce.
Petra

Ahoj Zdendo,
ještě jednou jsem chtěla poděkovat za tvou lektorskou trpělivost a předání tvých znalostí. Moc mi to dalo a snažím se cvičit, hrát co to dá :) 
Děkuji, Bára

Zdravím všechny trubadúry!
Vzpomínám na ten boží víkend s vámi. Jsem moc rád, že jsem vás poznal. Myslím, že jsme byli prima partička. Ještě v neděli večer, když jsem se vrátil domů, moje první kroky mířily směr Hornbach pro plastovou didgu. Musím říct, že mě to chytlo a poohlížím se po dřevěném kamarádovi, i když jsem si slíbil, že dokud se nenaučím cirkulár, tak budu furt cvičit s plastovou. V práci cvičím brániční dýchání a samozřejmě se snažím přijít na kloub onomu cirkulačnímu dechu. Doma pořád troubím a jsem zvědav, kdy na mě vlítnou sousedi za rušení nočního klidu :) Chvilkama mám pocit, že už na to pomalu přicházím, ale je to hodně kostrbaté a jde to hodně pomalu :) Přeji vám krásné, šťastné, jarní dny a hodně trpělivosti při cvičení na ten náš krááásný nástroj! Zdaaar!!!
Jiří

Ahoj Zdendo,
z didgeridoo workshopu mam nadherny pocit. Rad bych, kdyz to pujde, prijel jeste na jedno setkani/kurz. Zkousim cyklicky dech a mam pocit, ze nejlepe mi jde, kdyz brucim malo - tj. je potreba malo vzduchu na hrani. A hlavni vec, co jsem si uvedomil je, ze prestanu tlacit na sloupec vzduchu, kdyz skoncim s nadechem. Mam zesynchronizovano "koncim s nadechem, koncim s vyfukovanim vzduchu do didgeridoo". Diky za vsechno.
Pekny den vsem.
JanZájemci o individuální, párovou nebo skupinovou výuku hry na didgeridoo se můžou přihlásit telefonicky: +420 776 862 608 nebo emailem: z.vilimek[zavináč]czechdidgeridoo.com. Sledujte také průběžně novinky v úvodu, kde budou vždy s předstihem vyvěšeny informace o pořádaných akcích a tréninkových workshopech.  

Tréninkové CD – VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO I. pro začínající a mírně pokročilé (Vilímek, 2009)
Cena: 250 Kč. Objednat ZDE.


UKÁZKA MP3 - přechody mezi jednotlivými stupni nátisku.
Někdo učený pravil, že vývoj bez učení je nemyslitelný. To platí i pro hráče na dechový hudební nástroj didgeridoo. Po deseti letech experimentálního, tréninkového i koncertního hraní jsem se rozhodl věnovat větší pozornost výuce hry na didgeridoo, neboť stále přibývá zájemců o výuku, kteří si v různé míře neví rady s technickou stránkou hry. Chci proto nabídnout řešení v podobě jakéhosi „návodu na použití didgeridoo“. Na základě zkušenosti s individuální a skupinovou výukou hry na didgeridoo, jsem se vydal cestou tréninkových audio nahrávek, které jsou podle mého názoru výrazově přesnější, než textová podoba. V roce 2006 vyšlo pro účastníky didgeridoo workshopů 1. pilotní CD, které rekapitulovalo probrané techniky a mělo být pomocníkem při navazujícím cvičení. Během dalších tří let postupně vznikala ucelenější metodická kostra, kterou modelovala má rozvíjející se hráčská zkušenost a specifické potřeby mých žáků.  Na jaře 2009 se zrodila finální verze tréninkového CD – Výuka hry na didgeridoo I. pro začínající a mírně pokročilé hráče. Jeho obsah však mohou využít i pokročilejší hráči, kteří si chtějí zopakovat či prohloubit základní technické dovednosti. Považuji za velmi důležité umět položit pevné a správné technické základy hry na didgeridoo a nich teprve stavět další hudební vývoj.  CD – Výuka hry na didgeridoo I. je metodicky sestaveno tak, aby jej mohl využít jak samouk, tak žák v rámci individuální nebo skupinové formy tréninku. Techniky na sebe logicky navazují, Komenského zásada od jednoduchého ke složitějšímu je samozřejmě dodržována, stejně jako audio názornost, která poskytuje hráči opěrný vzor pro dané cvičení. Intenzitu práce si může každý zvolit podle svého nastavení, motivace a potřeb. Doporučuji pravidelnost cvičení, aby se projevil výsledek a v neposlední řadě zapojení tvořivých schopností, které mohou zpestřit a rozvinout vlastní styl učení. Techniky na CD jsou výsledkem především mých zkušeností s výukou hráčů od 15 do 50 let, nejsou kopií tuzemských či zahraničních instruktáží a je zde otevřen prostor pro další hledání a variování technik dle individuálních potřeb. Určitě existuje mnoho cest vedoucích k osvojení si hry na didgeridoo. Já nabízím jednu z nich, která Vám snad pomůže zvládnout základní techniku, na níž vystavíte svůj jedinečný didgeridoo styl.         
Ať Vám to troubí hezky od plic i srdce...
Zdeněk Vilímek, léto páně 2009

Tréninkové CD – VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO II. - interaktivní tréninkové podklady pro pokročilé a koncertní hráče (Vilímek a kol., 2011)
Cena: 250 Kč. Při koupi CD I + II. je cena 400 Kč. Objednat ZDE.


UKÁZKA MP3 - ukázky rytmických a tématických podkladů.
Představuji Vám unikátní audio formu výuky hry (nejen) na didgeridoo, která vyšla v roce 2011 formou druhého tréninkového CD s názvem Výuka hry na didgeridoo II. – interaktivní tréninkové podklady pro pokročilé a koncertní hráče. První díl tréninkového CD měl položit správné technické základy a motivovat začínající hráče k tréninkové aktivitě. Druhý díl je věnován všem didgeridoo hráčům, kteří už nějaký ten pátek hrají, průběžně cvičí, pilují techniku i estetiku hry, nechávají se inspirovat jinými hráči a kapelami nebo již skládají vlastní skladby a koncertují. Obsah CD II. je metodicky rozdělen na tři hlavní části, které tvoří interaktivní tréninkové podklady – rytmické, stylové a kompoziční. Hráči je tak nabídnut široký prostor pro tvůrčí trénink, hravé komponování, improvizaci i zábavu.

Část A – rytmické smyčky. 18 rytmických podkladů v různých taktech a tempech, které si může hráč pustit do smyčky (dokola hrající rytmus) a při tom hrát na didgeridoo. Tato část nabízí vedle rytmického tréninku, také prostor pro vlastní pojetí didge-rytmu, rytmickou kompozici a improvizaci.

Část B – stylové smyčky. 20 stylových podkladů, které jsou rozděleny na dvě části. První polovinu podkladů tvoří ukázky klasických hudebních stylů (rock, blues, jazz, samba apod.), které jsou vyjádřeny rytmickými figurami na bicí soupravu, djembe a wavedrum. Druhá část stylových podkladů je ucelenější (rytmus + melodie + harmonie) a tvoří ji průřez moderními styly elektronické hudby (break beat, drum´n´bass, house, jungle apod.). V seznamu je uvedeno základní ladění. V části B může hráč trénovat napříč rozmanitými hudebními styly, pustit si je do logické smyčky a rozvíjet nejen rytmické cítění, vnímání charakteristických prvků pro daný styl, ale i vlastní výraz v rámci kompozice a improvizace.

Část C – tématické skladby. 12 tématických skladeb, které slouží hráči jako kompoziční podklad pro vlastní uchopení dané skladby. Některé skladby jsou v určitém ladění (uvedeno v seznamu skladeb), jiné vyjadřují určitou náladu, atmosféru či hudební situaci, na kterou může hráč navázat dle chuti a individuální hudební zkušenosti. V této části je hráči nabídnut prostor pro vnímaní skladby jako celku a zábavnou improvizaci.

Didgeridoo a ladění: Některé stylové podklady a tématické skladby v určitém ladění lze doprovodit buď stejně laděným didgeridoo nebo posunutým o určitý interval. Je možno si levně vyrobit papírové nebo plastové didgeridoo v určitém ladění nebo nejlépe použít laditelné teleskopické („slide“) didgeridoo, které navíc nabízí možnosti tónové modulace během hry.

Na vzniku tréninkového CD2 se podíleli:

Zdeněk Vilímek – hudebník (didgeridoo, kytara, djembe, zpěv), pedagog a lektor. Od roku 2006 se věnuje výuce na dechový hudební nástroj didgeridoo. Autor metodiky tréninkového CD – Výuka hry na didgeridoo I.+II..
Jan Doležal – profesionální hudebník a experimentující rytmotvůrce (bicí, perkuse, africké djembe a wavedrum). Studiový hráč pusobící v kapelách Medicimbal, Sanitka, Hradišťan. Více na www.medicimbal.cz, www.sanitka.com.
Martin Peřina
– hudebník (klarinet, saxofon, elektronika) s klasickým vzděláním a pedagog, zástupce ředitele ZUŠ Žerotín v Olomouci. Věnuje se skládání scénické hudby pro činohru, člen hudební skupiny Bunny Klub, organizuje worhshopy, festivaly. Více na: www.martinperina.cz, www.zus-zerotin.cz.
Martin Zajíček – hudebník (klasická trubka, elektronika) s klasickým vzděláním a producent. Věnuje se elektronické hudbě, funku, jazzu, soulu. Působí v kapelách: Lukáš Mareček & One Night Stand, Big band Žerotín, producent a frontman kapely Bunny klub. Více na: bandzone.cz/bunnyklub
Dušan Souček – zvuk a mastering CD. Náhraváno ve Studiu Indies v Brně, podzim 2011.
Více na: www.studioindies.cz
Vítězslav Lach – návrh a grafické zpracování CD bookletu
Ondřej Rosa – foto na booklet:, vzniklo na Malé Fatře (SK) během OUTDOOR PARTY 2009.

15.9.2012 se koná DIDGERIDOO V JESKYNI - 2. ročník benefičního festivalu

15.9.2012 se koná DIDGERIDOO V JESKYNI - 2. ročník benefičního festivalu2. ročník benefičního hudebního festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI 2012 se bude konat 15.září 2012 v Jeskyni Výpustek u Křtin. Organizace se letos ujímá občanské sdružení JESKYNNÍ TEP o.s. ve spolupráci se Správou jeskyní ČR. Letošní ročník je věnován podpoře rané péče - dětem s vývojovým postižením v kojeneckých ústavech. Více na www.didgeridoovjeskyni.cz.

INTERAKTIVNÍ TRÉNINKOVÉ CD 2 - VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO

INTERAKTIVNÍ TRÉNINKOVÉ CD 2 - VÝUKA HRY NA DIDGERIDOOV listopadu 2011 proběhl finální mastering více než rok připravovaného interaktivního CD 2 - Výuka hry na didgeridoo pro pokročilé a koncertní hráče. Můžete si poslechnout audio ukázky nebo CD objednat (česká i anglická verze). Obsah CD tvoří interaktivní tréninkové podklady - rytmické smyčky, hudební styly a tématické kompozice, díky kterým může hráč vytvořit stovky didge-variací.

DÁRKOVÝ POUKAZ NA VÍKENDOVÝ DIDGERIDOO WORKSHOP 2012

DÁRKOVÝ POUKAZ NA VÍKENDOVÝ DIDGERIDOO WORKSHOP 2012Pokud uvažujete o netradičním dárku v podobě zážitku, můžete věnovat dárkový poukaz na didgeridoo workshop. Je-li Váš blízký začínající (příp. pokročilý) hráč na didgeridoo, může se díky Vaší štědrosti dovědět něco o technice hry a naučit se praktické postupy, které může dále rozvíjet. Dárkový poukaz najdete zde.

PF 2012

PF 2012Do nového roku 2012 přejeme v osobním i pracovním životě všech pět pohromadě - tedy hodně zdraví, síly, štěstí, lásky a naplnění Vašich snů. Tým czech didgeridoo & drums. PKko ke stažení zde.

NOVÉ MODELY TELESKOPICKÉHO DIDGERIDOO - STARTUJEME 21.11.2011

NOVÉ MODELY TELESKOPICKÉHO DIDGERIDOO - STARTUJEME 21.11.2011Teleskopické didgeridoo prošlo po roce další vývojovou etapou a přinášíme unikátní vývojové změny - nový systém převlečných matic a další variace povrchové úpravy duralu, 2 modelové řady - cestovní a koncertní teleskopické didgeridoo, širší tónový rozsah a barevnější zvuk díky spojení dural-dřevo. Upoutávkové video a více info zde.

1. ROČNÍK BENEFIČNÍ KONCERTNÍ POUTI - DIDGERIDOO V JESKYNI 2011

1. ROČNÍK BENEFIČNÍ KONCERTNÍ POUTI - DIDGERIDOO V JESKYNI 201121.5.2011 bude slavnostně odstartován 1. ročník benefiční koncertní pouti s názvem DIDGERIDOO V JESKYNI 2011. Akce proběhne v Teplicích nad Bečvou ve Zbrašovských aragonitových jeskyních a bude pokračovat až do podzimu v dalších osmi jeskyních ČR. Vystoupí přes 20 hráčů na didgeridoo a další hudební nástroje. Více na www.didgeridoovjeskyni.cz.

Didgeridoo roku 2021 na e-shopu

Didgeridoo roku 2021 na e-shopuNové nástroje naleznete zde . Najdete mezi nimi tentokrát i překvapení ve formě nového modelu koncertního teleskopického didgeridoo.

Didgeridoo roku 2021 na e-shopu


Didgeridoo roku 2021 na e-shopu


Nové didgeridoo 2020 z dílny TD

Nové didgeridoo 2020 z dílny TDLetos to bude 20 let co se věnuji výrobě tohoto úžasného nástroje. Přišel čas, aby prezentace byla úměrná produktu. Pro focení nové série 20ti kusů didgeridoo jsem oslovil profesionálního fotografa. Radek Koudela je pro mne ten nejpovolanější. Tímto mu děkuji za skvělý a věrný fotografický výstup. Koukněte na nové nástroje .

Nové didgeridoo 2019 z dílny TD

Nové didgeridoo 2019 z dílny TDV e-shopu naleznete 20 ks nových didgeridoo dokončených v letošním roce. K dispozici jsou zde jak subtilnější nástroje cestovního typu, tak profi vymazlené kousky. Za povšimnutí stojí též nová technika vypalování do dřeva – Lichtenbergovy obrazce.

DIDGERIDOO WORKSHOPU JARO 2020

DIDGERIDOO WORKSHOPU JARO 2020 Nabízím jarní termín na příští rok didgeridoo workshopu pro začátečníky o víkendu 3.-5.dubna 2020. Výuka probíhá v Les Parku uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace najdete ZDE.

DIDGERIDOO WORKSHOPY - PODZIM 2019

DIDGERIDOO WORKSHOPY - PODZIM 2019Nabízím tři nové termíny na podzim 2019 - víkendové workshopy VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začínající i pokročilé hráče. Výuka probíhá v Les Parku uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace a termíny najdete ZDE.

DIDGERIDOO WORKSHOPY - TERMÍNY JARO 2019

DIDGERIDOO WORKSHOPY - TERMÍNY JARO 2019 Nabízím dva nové termíny na jaro 2019 na víkendové workshopy VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začínající i pokročilé hráče. Výuka probíhá v Les Parku uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace a termíny najdete ZDE.

Didgeridoo TD

Didgeridoo TDNová zimní várka didgeridoo v e-shopu je zde.

Nové didgeridoo 2018 z dílny TD

Nové didgeridoo 2018 z dílny TDV e-shopu naleznete 22 ks nových didgeridoo dokončených v letošním roce. Jsou zde, jak nástroje pro začátečníky, tak pro náročné profesionály, ale i muzikoterapeuti si vyberou z široké nabídky. Jako bonus jsem vložil možnost zakázkové výroby didgeridoo ze stvolu agáve.

DIDGERIDOO WORKSHOP PRO POKROČILÉ 11.-13.5. a TERMÍNY PODZIM 2018

DIDGERIDOO WORKSHOP PRO POKROČILÉ 11.-13.5. a TERMÍNY PODZIM 20183 poslední volná místa na víkendový workshop VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro pokročilé hráče 11.-13.5.2018 v Les Parku uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Nově vyhlášeny 3 nové termíny na podzim 2018. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace a termíny najdete ZDE.

Nový čistě prezentační web Tomáše Dufka

Nový čistě prezentační web Tomáše Dufka
Kdo je a co a jak dělá jeden ze člen těchto stránek. Foto, video, info, recenze:  www.dufekinstruments.cz

NOVÉ TERMÍNY DIDGERIDOO WORKSHOPŮ - JARO 2018

NOVÉ TERMÍNY DIDGERIDOO WORKSHOPŮ - JARO 2018Víkendové workshopy VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začínající i pokročilé hráče proběhnou ve třech jarních termínech 2018 v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace a termíny najdete ZDE.

Nové didgeridoo 2017 z dílny Tomáše Dufka

Nové didgeridoo 2017 z dílny Tomáše Dufka Máme tu novou letní várku didgeridoo  rozličného ladění, zvukových schopností, dřevin, velikostí a vzhledu. Zde na e-shopu nejen k vidění.

DIDGERIDOO WORKSHOP pro pokročilé 24.-26.3.2017 Jurta + Chřibské lesy

DIDGERIDOO WORKSHOP pro pokročilé 24.-26.3.2017 Jurta + Chřibské lesyVíkendový workshop VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro pokročilé hráče, proběhne v termínu 24.-26.3.2017 v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace najdete v sekci výuka - didgeridoo.

DIDGERIDOO WORKSHOP pro začátečníky 24.-26.2.2017 Jurta + Chřibské lesy

DIDGERIDOO WORKSHOP pro začátečníky 24.-26.2.2017 Jurta + Chřibské lesyVíkendový workshop VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začátečníky a mírně pokročilé hráče, proběhne v termínu 24.-26.2.2017 v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed malebné přírody Chřibských lesů a přilehlé mongolské Jurtě. Lektor: Mgr. Zdeněk Vilímek. Podrobnější informace najdete v sekci výuka - didgeridoo.

Nové didgeridoo Tomáše Dufka

Nové didgeridoo Tomáše Dufka Sekce didgeridoo na poslední chvíli doplněna o  čerstvé závěrečné, ale i starší netradiční modely roku  2016 zde. Je z čeho vybírat.

WooDooFactory - dřevěné ráfky na bicí z dílny Tomáše Dufka

WooDooFactory - dřevěné ráfky na bicí z dílny Tomáše DufkaTímto oficiálně představuji další položku do mého portfolia, jsou to dřevěné bukové vrstvené ráfky WooDooFactory. Tyto na fotografii byly vyrobené na míru pro Pavla Fajta, tímto i jemu děkuji za konzultace a vývoj, na kterém se podílel. Další fotografie najedete zde.

Harmonizační lůžko

Harmonizační lůžkoMá prvotina v tomto směru je na světě. Harmonizační lůžko v univerzálnější, variabilnější a mobilnější variantě harmonizační kolébky jsem takřka bezprostředně po dokončení mohl odzkoušet na návštěvnicích dnu otevřených atelierů v sadu mé dílny. Testování na samotných hostech se setkalo s velice příznivým ohlasem, což mě samozřejmě nesmírně těší. Můj dík k realizaci patří také přední české muzikoterapeutce Mgr. Bc. Svatavě Drlíčkové. za konzultace, postřehy a zkušenosti a iniciátoru posledního impulzu k realizaci Ondřeji Valovi. Další fotografie a detaily na mém profilu zde.

DIDGERIDOO WORKSHOPY na rok 2017 - rezervace a dárkový poukaz

DIDGERIDOO WORKSHOPY na rok 2017 - rezervace a dárkový poukazVíkendové workshopy VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začátečníky i pokročilé hráče proběhnou na jarě a na podzim v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed malebné přírody Chřibských lesů. Podrobnější informace najdete v sekci výuka - didgeridoo.

Nové didgeridoo 2016 Tomáše Dufka (TD)

Nové didgeridoo 2016 Tomáše Dufka (TD) Jako právě nastolené jaro, tak série nových nástrojů rozkvetla nabídku didgeridoo zde v e-shopu. Tyto kousky vznikaly ve svých postupných fázích výroby během roku 2014, 2015 a poslední své etapě tvorby intenzivně od začátku roku 2016.

Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na Facebooku

Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na  Facebooku
Jestliže vás zajímají nástroje vyráběné Tomášem Dufkem a chcete sledovat dění v jeho dílně i mimo ní, přidejte si ho do oblíbených ikonou „To se mi líbí“ zde na FB.

VÍKENDOVÝ DIDGERIDOO WORKSHOP 29.4.-1.5. 2016 Vřesovice (Chřibské lesy)

VÍKENDOVÝ DIDGERIDOO WORKSHOP 29.4.-1.5. 2016 Vřesovice (Chřibské lesy)
Jarní víkendový workshop VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začátečníky, mírně a středně pokročilé hráče, proběhne v termínu 29.4.-1.5. 2016 v Les Parku ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed malebné přírody Chřibských lesů. Podrobnější informace najdete v sekci výuka - didgeridoo.

Nové didgeridoo 2015 Tomáše Dufka (TD)

Nové didgeridoo 2015 Tomáše Dufka (TD) Po výrobě nástrojů v dílně a cestovatelských inspiracích jsem konečně doplnil didgeridoo, které zejména přes léto vznikaly pod mýma rukama. Tentokrát obohaceno o opravdu nevšední kousky jako jsou eukalyptové nástroje a různé kořeno-monstrozity. Zde na e-shopu nejen k vidění.

Nové produkty z dílny Tomáše Dufka

Nové produkty z dílny Tomáše DufkaKantely, šamanské chřestidla z kůže, čaringy, dřevěná kousátka pro děti, didgeridoo eukalyptus Bluegum, tak to jsou zbrusu nové druhy nástrojů z mé dílny.

Nové didgeridoo Tomáše Dufka (TD)

Nové didgeridoo  Tomáše Dufka (TD) Po delší odmlce jsem na e-shop umístil 25 ks nových didgeridoo z mé dílny. Jedná se o nástroje vyrobené v druhé polovině roku 2014 a začátkem roku 2015. Je zde na výběr jak z extra kousků s šílenými rezonátory a roztrubky, tak nástroji pro pokročilé a profesionální hráče, ale i zde najdete neméně kvalitní didgeridoo cenově přijatelné pro začínající hráče.

Reportáž TV Nova do pořadu Víkend

Reportáž TV Nova do pořadu Víkend
TV Nova natáčela část reportáže o didgeridoo v líhni mnou vyrobených nástrojů (dílně a stodole - sušárně). Z původně natočeného materiálu a povídání o výrobě se použila jen část, leč celkově reportáž o didgeridoo je myslím velmi vydařená. Posuďte sami od 13 min 30 s na tomto odkazu:

NA ŠPACÍRU - NETRADIČNÍ HUDEBNÍ NÁSTROJE

NA ŠPACÍRU - NETRADIČNÍ HUDEBNÍ NÁSTROJEOslovil mne reportér pan Šimon Pečenka, který pro TV R1 točí pořad Na špacíru, že by se mu líbil díl o mnou vyráběných nástrojích. Zde již je možno zhlédnout hotovou reportáž, ve které představuji hudební nástroje, které vyrábím.

Happy drum

Happy drum Novinka na červen je pro nastávající léto, jako stvořená. Zahrát si na Happy drum v přírodě jen tak, je relaxační zážitek. Na tento magický nástroj nemusíte umět ani hrát. Vždy zní kouzelně. Zakoupit si ho můžete na našem e-shopu

VÍKENDOVÝ DIDGERIDOO WORKSHOP 3.-5.10.2014 MARŠOV u Uherského Brodu

VÍKENDOVÝ DIDGERIDOO WORKSHOP 3.-5.10.2014 MARŠOV u Uherského BroduPodzimní víkendový workshop VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO pro začátečníky, mírně a středně pokročilé hráče, proběhne v termínu 3.-5.10.2014 ve středisku enviromentálního vzdělávání v Maršově u Uherského Brodu (středisko je uprostřed malebné přírody Vizovické vrchoviny). Lektor: Zdeněk Vilímek (vyučuje individuálně i skupinově od r.2006), kapacita omezena na 8-10 lidí. Každý účastník obdrží dvě výukové a tréninkové CD hry na didgeridoo. Podrobnější informace najdete v sekci výuka - didgeridoo.

Nové didgeridoo a další nástroje od Tomáše Dufka (TD) na e-shopu

Nové didgeridoo a další nástroje od Tomáše Dufka (TD) na e-shopuZ mé dílny se již delší čas postupně dostávaly nové a nové nástroje, které jsem směřoval na e-shop. Až nyní jsem se dostal ke kompletnímu nafocení, nahrání a vystavení: 19 ks didgeridoo od těch pro rozjezd po kousky pro náročné hráče a koncertní hraní, cajóny s dalšími inovacemi a vylepšeními, laditelné rámové bubny (bodhrány, prstové) s novým systémem dopínání kůže a masivní krásně znělá ozvučná dřívka. To vše je nyní ke shlédnutí a poslechu na e-shopu.

NOVÉ OBŘÍ BUBNY

NOVÉ OBŘÍ BUBNYPo delší výrobní odmlce, kdy jsem nemohl s vykloubeným ramenem dlabat bubny z domovských dřevin, jsem vyrobil nový typ bubnu - obří bukové djembe s dopínacím mechanismem. Nejvíce mě potěšil výrazný basový zvuk daný prostorným kalichovitým djembe tvarem. Zvuk bubnu se dá snadno regulovat dopínacím systémem, v závislosti na okolních teplotních a vlhkostních podmínkách. První dva kousky jsou ke shlédnutí a prodeji najdete v sekci ESHOP-DRUMS-BUBNY-DJEMBE. Přímý odkaz na Obří djembe dopínací.

25.1.2014 Didgeridoo workshop s Daliborem Neuwirtem

25.1.2014 Didgeridoo workshop s Daliborem NeuwirtemPřijměte prosím pozvánku na Didgeridoo workshop s Daliborem Neuwirtem v sobotu 25. Ledna od 11.00 do 17.00 v jeho novém nadherném domově na adrese Halasova 285, Lysice. Workshop je zaměřen na pilíře hry na didgeridoo - práci s dechem a bránící, hlasem a vibrací rtu. Díky několika praktickým cvičením najdete návod na to, jak se rozehrát a uvolnit, což Vám přinese větší kontrolu a především vytrvalost. Více informací podá Dalibor: daliborneuwirt@gmail.com

Dočasná změna odesílání nástrojů od ID - dodavatel M.Vajčner

Bubny, ostatní nástroje a dárkové předměty-to platí pouze pro ID - dodavatele Mariana Vajčnera (ostatní zboží bude odesíláno standardně) , objednané od 10.1.2014 do 15.2. 2014, budou odeslány bezprostředně po tomto termínu.

2. ročník festivalu v jeskyních CAVE BEAT 2013

2. ročník festivalu v jeskyních CAVE BEAT 20136.4.2013 bude v Mladečských jeskyních u Olomouce zahájen 2. ročník Mezinárodního benefičního festivalu CAVE BEAT 2013. Děkujeme za podporu do dalšího ročníku. Jeskynní tep o.s. Více na .

18.-21.4.2013 WORKSHOP S ONDROU SMEYKALEM PRO ZAČÁTEČNÍKY

18.-21.4.2013 WORKSHOP S ONDROU SMEYKALEM PRO ZAČÁTEČNÍKY Datum: 18.-21.4.2013, Místo: obec Osinalice na Kokořínsku, chmelový statek o.s. Do Nitra, www.donitra.cz, cena pro účastníka: 2 900 Kč, nutný vlastní spacák, Více informací na www.smeykal.com.

11.12.2012 Akustický koncert Ondry Smeykala v olomoucké katedrále

11.12.2012 Akustický koncert Ondry Smeykala v olomoucké katedráleDovolte jedno adventní pozvání na akustický koncert didgeridoo mistra Ondřeje Smeykala, který proběhne 11.12.2012 v 19 hodin v gotické katedrále Sv. Václava v Olomouci. Překrásná akustika, vyjímečný zážitek a dobrovolné vstupné.
CZECH DIDGERIDOO & DRUMS
Designed by © 2022 OlomouckéWeby.cz  


Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.